ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК З МЕДІАГРАМОТНОСТІ
у Велятинському ЗЗСО І-ІІІ ст.
17 ЛЮТОГО
17 – 18 лютого 2022 року, у школах України буде проведено Всеукраїнський урок з медіаграмотності. Ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента В. Зеленського. Всеукраїнський урок з медіаграмотності буде презентовано під час пресконференціі 17 лютого.
Всеукраїнський урок з медіаграмотності проводиться на державному рівні вперше. Його організовує Національний проєкт з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки.
Медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку. Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Разом з учителями школярі проговорять способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянуть процеси створення новин.
17 лютого у 8-А класі Велятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Вишківської селищної ради також відбувся Всеукраїнський урок з медіаграмотності з використанням навчальних матеріалів, розміщених на онлайн платформі національного проєкту з медіаграмотності “Фільтр” – filter.mkip.gov.ua.
Що це за ресурс? “Фільтр” - це надзвичайно корисний проєкт із різноманітними матеріалами, які допоможуть у формуванні медіаграмотності як невід'ємної навички сучасних українців, в тому числі вчителів, школярів та, навіть, батьків.
Серед багатьох матеріалів, що представлені проєктом, на уроці з медіаграмотності у 8-А класі було використано Набір для класної та позакласної роботи «Як аналізувати медіа критично», що включає універсальні роздаткові картки, шо підготувала команда проєкту IREX Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність".
Урок проходив онлайн, але учням було цікаво вчитися протистояти інформаційним вірусам, які такі ж небезпечні, як і справжні. А ще вони довідалися про стандарти подання інформації, про фейки і маніпуляції в медіа, практично навчилися розпізнати ботів в соціальних мережах, пройшли тест з медіаграмотності.
Споживати інформацію якісно - означає фільтрувати її, розрізняти факти від фейків, розпізнавати маніпуляції в медіа, критично сприймати будь-яку інформацію, особливо ту, що отримуємо із соціальних мереж.
https://arm.naiau.kiev.ua/books/mg/lectures/lecture_7.html